торнадо

play_arrow

Силна бура и серија торнада ја погодија Италија

Северниот дел на Италија вчера беше погоден од низа торнада. Настаната е голема материјална штета, но за среќа нема жртви.
Read more

Торнадо го зафати италијанскиот остров Пантелерија, двајца загинати

Најмалку две лица загинаа, а деветмина се повредени откако торнадо го погоди италијанскиот остров Пантелерија, помеѓу сицилијанскиот и тунискиот брег.
Read more

Колку се чести торнадата во Европа?

Чешка синоќа беше погодена од разорно торнадо по кое неколку села и градови беа целосно уништени. Засега е потврдена смртта на три лица, додека повеќе од 200 се повредени.
Read more
play_arrow

Разорно торнадо ја погоди југоисточна Чешка, има и жртви

Торнадо вчера ја погоди југоисточна Чешка, при што има жртви и голема материјална штета, јави DPA.
Read more
play_arrow

Моментот кога Торнадо беснее низ Колорадо

Разорно торнадо дојде премногу блиску до Меѓународниот аеродром кај Денвер во американската сојузна држава Колорадо и предизвика десетици летови да бидат одложени.
Read more
play_arrow

Ловци на бури одблизу снимија разорно торнадо

Во петокот попладне Тексас беше погоден невреме од невреме и силно торнадо, а бројни ловци на бури снимија импресивни глетки кои ја демонстрираат моќта на природата.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more