Торонто

play_arrow

Канаѓаните се снајдоа за јога на отворено

Еден јога клуб од Торонто изнајде оригинално решение за на своите членови да им овозможи посета на часови, а истовремено да бидат на дистанца и заштитени од коронавирусот.
Read more

Протести против расизмот и во Канада

Низ улиците на Торонто вчера ечеше песната „Правда за Реџи“, додека илјадници демонстранти бараа одговори во врска со смртта на 29-годишната Реџи Корчински Пакет, која паднала од балконот на нејзиниот стан додека била присутна полицијата.
Read more
реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more