Торонто Репторс

Канадската Влада не им дозволува на Репторс да играат во Торонто

Канадската Влада го одби барањето на Торонто Репторс да игра кошаркарски натпревари во претстојната сезона во НБА во тој град поради пандемијата на новиот коронавирус.
Read more

Торонто ја разгледува можноста во новата сезона да биде домаќин во Њу Џерси

Раководството на канадскиот НБА-лигаш Торонто Репторс, размислува следната сезона да биде домаќин во Њу Џерси, пишува The New York Daily News.
Read more

Торонто ја продолжи соработката со тренерот Нурс

Торонто не успеа да ја одбрани титулата, но тоа не го спречи раководството на единствениот канадски тим во НБА и единствениот шампион во најсилната лига во светот надвор од САД, да ја продолжи соработката со тренерот Ник Нурс.
Read more
реклама