тортиљи

play_arrow

Рецепт за здрава тортиља го освои TikTok

Со оглед на тоа дека летото се приближува и сите се трудат да постигнат совршена фигура за на плажа, почесто избираат поздрави опции за храна.
Read more

Најлесниот рецепт досега: Пица од тортиља, готова за само 10 минути

Ви се јаде пица, не сакате да порачате, а не сте расположени сами да си замесите тесто? Постои брз и лесен начин да ја исполните вашата желба - направете ја на тортиља.
Read more
play_arrow

Вкусни тортиљи за кои треба само една тава

Тортиљите се добитна комбинација кога сакате вкусен, но и едноставен оброк. Овој рецепт не само што ќе ве воодуишеви со вкусот, туку и по јадењето нема да имате многу садови за миење.
Read more

Идеја за ручек: Тортиљи со пилешко и зеленчук

Брз и вкусен ручек, тортиљи со пилешко и зеленчук идеален за целото семејство.
Read more

Највкусниот појадок во светот: Тортиља која се топи в уста

Кога ќе пробате тортилја со растопено сирење, никогаш нема да сакате да јадете печиво од пекарница, или кој било друг појадок. Овој ќе ве направи зависен.
Read more
filter

Рецепт на денот: Тортиљи со пилешко и моркови

Пробајте го новиот рецепт на Мартина Трајаноска за тортиљи со пилешко, интересен и вкусен предлог за ручек.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

ФБИ откри детали за атентаторот на Доналд Трамп: Многу го матретирале

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Симптом на рак кој не треба да го игнорираме

Read more