Тотенхем

play_arrow

Зошто Тотенхем немаат освоено трофеј со децении?

Тотенхем Хотспур е деветтиот највреден фудбалски тим во светот и е осми најголем по приходи, над клубови како Челси, Арсенал и Јувентус, но сепак немаат освоено титула во лигата 63 години, континентална круна 40 години,
Read more

Нов удар за Тотенхем, Ришарлисон мора да оди на операција

Тотенхем синоќа по поразот од Челси (1:4) ја загуби лидерската позиција во Премиер лигата.
Read more

Тотенхем конечно попушти и се договори со Баерн за Кејн

Од Островот стигнуваат информации дека Тотенхем и Баерн конечно постигнале договор за трансфер на голгетерот Хари Кејн, па сега останува само играчот да ги договори условите.
Read more

Ловот по Кејн го достигна пикот: Баерн се ослободува од Мане, ПСЖ нуди 100 милиони

Трката за Хари Кејн ја достигна својата кулминација откако во приказната се приклучи и ПСЖ, додека Баерн повеќе не смета на Садио Мане, на кого му било соопштено дека може да си бара нов клуб, пренесува новинарот на германски Kicker, Георг
Read more

Нема веќе фудбал за него: ФИФА драстично го казни спортскиот директор на Тотенхем

На Фабио Паратичи му е забрането професионално да се занимава со активности поврзани со фудбалот ширум светот.
Read more

Тотенхем за 10 години платил 62,5 милиони евра отштета за отпуштени тренери

Неверојатно е како премиерлигашот лесно се разделува со ангажираните тренери, на кои потоа мора да им исплаќа баснословни суми поради предвремен раскин на договорите.
Read more

Тотенхем го отпушти Конте

Премиерлигашот го загуби трпението со италијанскиот стратег и доцна синоќа ја прекина соработката, а на негово место до крајот на сезоната екипата ќе ја води Кристиан Стелини.
Read more

Конте удри по играчите и клубот, сега е пред отказ

Антонио Конте удри по своите играчи откако Тотенхем ремизираше со последнопласираниот Саутемптон во Премиер лигата.
Read more

Ришарлисон го критикуваше Конте: Не знам зошто не сум во почетниот тим

Фудбалерот на Тотенхем изјави дека е незадоволен од неговата улога во тимот по ремито без голови на домашен терен во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите со Милан.
Read more

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Капитенот на Тотенхем и англиската фудбалска репрезентација, Хари Кејн, вели дека сака да освојува трофеи, но во дресот на лондонскиот клуб, пренесуваат британските медиуми.
Read more

Конте образложи зошто не потпишува нов договор со Тотенхем

Антонио Конте откри дека воопшто не се брза да потпише продолжување на договорот со клубот од Северен Лондон, но и дека е среќен и задоволен со тимот и дека останувањето ќе се оствари.
Read more
play_arrow

Фрустрираниот Конте најави заминување: Премногу сум искрен за да затворам очи и да земам плата

Откако минатиот викенд сензационално го совлада Манчестер Сити со 3:2 на гости, Тотенхем синоќа загуби со минимални 1:0 на гостувањето кај Барнли, еден од најслабите тимови во лигата.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more