Toyota

Toyota Celica се враќа со 2.0-литарски турбо мотор и погон на 4 тркала

Откако беше основан одделот Toyota Gazzoo Racing, имаше различни гласини за можно оживување на MR2 и Celica, а љубителите на спортски автомобили со нетрпение го очекуваа развојот на настаните.
Read more
play_arrow

Како звучи Toyota Supra со Judd V10 мотор?

Дури и да не ги сакате тјунираните автомобили, се појавува некој проект кој ќе ви го смени мислењето. Еден од нив е и Toyota Supra.
Read more

Кога ќе пристигне новата Corolla?

Read more
filter

Toyota го претстави новиот кросовер Aygo X

Toyota го претстави потполно новиот Aygo X, единствениот кросовер во сегментот А кој е дизајниран и произведен во Европа за да ги задоволи потребите на градскиот и преградскиот живот на Стариот континент.
Read more
filter

Рекордна продажба на Toyota во Европа

Хибридите и електричните модели ce 59 отсто од вкупната европска продажба.
Read more
play_arrow
filter

Toyota ќе го претстави новиот електричен SUV во Шангај

Toyota ќе го претстави својот нов електричен SUV на Саемот за автомобили во Шангај кој почнува на 21 април.
Read more
play_arrow

Kако ќе изгледа футуристичкиот град на Toyota во Јапонија?

Toyota гради футуристички паметен град во Јапонија кој ќе биде еден вид лабораторија за тестирање на нови технологии.
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more