трејлер

play_arrow

Излезе трејлер за продолжение на игрица од 1987 година

Оригиналната игрица „Double Dragon“ во 1987 година практично ја измисли акцијата за заедничко победување на противник, а сега денешните гејмери ​​ќе добијат шанса да доживеат доза на носталгија благодарение на новиот наслов „Double Dragon
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за мини-серијата Transatlantic

Стриминг платформата Netflix објави официјален трејлер за претстојната историска драма мини-серија наречена „Transatlantic“.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

В четврток е премиерата на „The Night Agent“ на Netflix платформата. Станува збор за серија акционен трилер базирана на истоимениот роман на Метју Квирк.
Read more
play_arrow

Прв трејлер: Ѕвездена екипа во комичниот хорор Haunted Mansion

Walt Disney Studios го објави првиот тизер трејлер за новиот комичен хорор Haunted Mansion.
Read more
play_arrow

Nintendo објави нов трејлер за The Super Mario Bros. Movie

Во најкраткиот трејлер досега Nintendo покажа како ќе изгледа мачкиниот костим што го носи познатиот водоинсталатер.
Read more
play_arrow

Netflix го објави првиот трејлер за продолжението на Луди 70-ти

После 16 години популарната серија го добива долгоочекуваното продолжение.
Read more
play_arrow

Објавен трејлер за хоророт „There's Something Wrong with the Children“

Кога Маргарет (Вејнрајт) и Бен (Гилфорд) ќе заминат на викенд патување со долгогодишните пријатели Ели (Кру) и Томас (Сантос) и нивните две мали деца (Гиса и Метл), Бен почнува да се сомнева дека нешто натприродно се случува кога децата ќе се одне
Read more
play_arrow

Трејлер за новата крими серија Kaleidoscope

Интелигентен крадец и неговиот тим се обидуваат да изведат кражба на векот вредна 7 милијарди долари, но предавството, алчноста и други закани го загрозуваат нивниот план.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за крими хоророт The Pale Blue Eye

„The Pale Blue Eye“ е двочасовен крими хорор со Кристијан Бејл во главната улога.
Read more
play_arrow

Официјалн трејлер за новата трилер серија The Recruit

Netflix го објави официјалниот трејлер за новата серија The Recruit која на платформата доаѓа на 16 декември.
Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за новата италијанска серија Odio Il Natale

Секој Божик е истата приказна: Зошто си сама? Одлучна да ги избегне незгодните прашања на нејзините, 24 дена пред католички Божик, Џана им кажува дека има момче кое ќе го донесе кај нив за традиционалната божикна вечера.
Read more
play_arrow

Новиот трејлер за филмот за Витни Хјустон најави сјајна биографска приказна

Новиот трејлер открива повеќе детали за животот на познатата пејачка и најави одличен биографски филм.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more