трикови

play_arrow

33 работи од секојдневието кои ги грешиме

Дали кесичката со чај ја цедите пред да му навалите на чајот? Или пак бананата ја лупите од кај рачката? Епа, грешите.
Read more
play_arrow

10 навики кои го издаваат карактерот

Read more
play_arrow

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Со ниските температури и зимските денови секојдневна обврска ќе биде чистењето на замрзнатите прозорци и шофершајбни. Ова и не е баш привлечна идеја, особено ако доцните на работа.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more