трудница

Фит трудница: Совети за вежбање за време на бременоста

Редовното вежбање за време на бременоста е важно и за мајката и за бебето. Сепак, не треба да претерувате.
Read more
play_arrow

Најдобрите смути пијалаци за трудници

Во бременоста многу е важно да ги внесувате сите потребни хранливи состојки за вас и вашето бебе.
Read more

Која храна треба да ја избегнувате во бременоста?

Главната препорака е бремените жените да избегнуваат намирници кои може да предизвикаат труење и кои го зголемуваат ризикот од болести коишто се пренесуваат преку храна, пишува Business Insider.
Read more

Намирници кои доилките и трудниците треба да ги избегнуваат или намалат

Mајчиното млеко е најдобро за бебињата, бидејќи ги содржи сите потребни витамини и хранливи материи. Но, сепак, она што мајките го консумираат влијае на неговиот квалитет…
Read more

Симптоми на рана бременост за кои ретко се зборува, а треба да ги знаете

Секој знае за класичните знаци на бременост: доцнење на месечниот менструален циклус, чувствителни гради и умор.
Read more

Пет прашања што не треба да ѝ ги поставите на бремена жена

Неопходно е да се почитуваат чувствата, како и желбата за приватност на бремените жени.
Read more

Што прво треба да направите кога ќе дознаете дека ќе станете мајка?

Откако ќе дознаете дека ќе станете мајка, вашата главна задача е да му кажете на вашиот партнер и да прославите заедно со него. Но, кога ќе помине ова, мора да се посветите на вашата бременост и на бебето.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more