туризам

По повод Светскиот ден на туристички водичи: Бесплатно разгледување на Скопје, Охрид и Битола

Македонската асоцијација на туристички водичи и придружници по повод Светскиот ден на туристички водичи денеска организира бесплатно разгледување на Град Скопје.
Read more
filter

Каде да не се патува во 2024: Туристички замки во 5 европски градови

Патувањето во овие 5 европски градови во 2024 година може да биде проблематично - скапо и преполно со гужва. Но, постои начин како без мака да ги посетите проблематичните Амстердам, Атина, Барселона, Венеција и Париз.
Read more
play_arrow
filter

Рајски остров во Грција за кој агенциите немаат понуда

Елафонисос е мал остров во Грција кој се наоѓа во близина на Пелопонез, а поради својата убавина го нарекуваат „грчки Малдиви“.
Read more
play_arrow
filter

Берштесгаден - национален парк во кој можете да видите 700 различни видови пеперутки

Паркот Берштесгаден е основан во 1978 година како место каде што ќе се зачуваат растенијата и дивиот свет со цел да останат дел од минатото и традицијата за идните генерации.
Read more
play_arrow

Не е само за милионери: Што треба да знаете пред да одите во Дубаи?

„Секој ден, во секој поглед, сè повеќе напредувам“ е реченицата која Дубаи, да беше човек, ќе можеше без проблем да ја изговори.
Read more

Какви се цените на Копаоник оваа сезона?

Пред неколку дена на Копаоник почна скијачката сезона, а годинава беа забележани огромен број туристи и скијачи.
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more