твитерџии

Твитерџиите распалија по елката на Арсовска, таа не кажува како е избран украсувачот за кој нема распишано тендер

Новогодишната елката што светна на скопскиот плоштад ги наполни со коментари социјалните мрежи.
Read more

Добар превод

Read more
filter

Како твитерџиите се збогуваа од Internet Explorer?

Вчера официјално беше исклучен Internet Explorer.
Read more
play_arrow

Украински политичар објави лажно видео од гранатирање на Париз и ги вознемири твитерџиите

Украинскиот политичар Олександар Мережко, кој претседава со Одборот за надворешни работи и меѓупарламентарна соработка, објави лажно видео од гранатирање на Париз за да укаже дека секоја земја може да се најде по
Read more

Како македонските твитерџии реагираат на „Викенд без ДДВ“?

Поволностите на „Викенд без ДДВ“ ќе може да ги искористат само корисниците на апликацијата „МојДДВ“, кои ќе купат домашни производи и услуги или компјутери и друга ИТ опрема во вредност од најмногу 30.000 денари. 
Read more
filter

Како твитерџиите реагираа на промашената фотографија за „Дома си е дома“?

 
Read more

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Поради зголемување на бројот на заразени со COVID-19, Владата донесе одлука, по препорака на Комисијата за заразни болести, да воведе нови рестриктивни мерки за движење со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more