Twitter

На Twitter му се заканува забрана од ЕУ

Платформата има рок до 25 август да се усогласи со новиот закон за дезинформации на блокот.
Read more

Илјадници унгарски и руски профили на Twitter реактивирани како турски

Илјадници профили на Twitter отворени на руски или на унгарски јазик повторно се активирани како турски корисници неколку недели пред изборите во Турција на 14 мај, што ја зголемува можноста за мешање во изборите преку социјалните мрежи, п
Read more

Крајот на Twitter сè поизвесен

Поминаа пет месеци откако Илон Маск го купи Twitter, платформа која претходно ги надмина сите очекувања благодарение на имиџот на највлијателна социјална мрежа.
Read more

Твитерџиите ќе мора да платат за двојна автентикација на профилите

Само претплатниците на Twitter Blue ќе можат да користат текстуални пораки како метод за автентикација со два фактори, соопшти Twitter.
Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Откако во медиумите се појавија нови фотографии од инфлуенсерот Ендрју Тејт, луѓето почнаа да му се потсмеваат поради старата изјава во која тој рече дека ќелавоста е всушност негов личен избор.
Read more

Twitter полуде исмевајќи го Тејт

Ендрју Тејт, заедно со неговиот брат, беше уапсен за истрага за трговија со луѓе во Романија, а беше пронајден
Read more

Маск ја смени песната: Twitter не е пред банкрот

По мрачните предвидувања и драстични мерки, се чини дека компанијата Twitter успеа да застане на нозе.
Read more

Маск им ги врати Twitter профилите на новинарите

Новиот сопственик на Twitter, Илон Маск, им ги врати профилите на новинарите кои беа блокирани откако ги прекршија правилата за забрана за објавување лични податоци.
Read more

Маск ги суспендираше Twitter профилите на новинари од CNN, NYT и WaPo

Twitter синоќа ги суспендираше профилите на неколку истакнати новинари кои неодамна пишуваа за неговиот нов сопственик Илон Маск, а милијардерот одговори со твит дека правилата за забрана за објавување лични податоци важат за сите, вклучит
Read more

Што се откри во Twitter документите кои Маск ги најавуваше со денови?

Илон Маск со денови го најавуваше, како што го нарече, „бомбастичното и страшно“ објавување на интерни документи на Twitter за тоа што всушност се случило внатре во компанијата кога одлучила привремено да ја сузб
Read more

Маск со сексуална алузија сака да го намами Трамп на Twitter

Илон Маск му го врати Twitter профилот на Доналд Трамп, а сега очајнички се обидува да го убеди повторно да стане корисник на оваа социјална мрежа.
Read more

Ултиматумот на Маск предизвика нов бран откази во Twitter

Се проценува дека стотици вработени во Twitter ќе ја напуштат компанијата откако новиот сопственик Илон Маск постави ултиматум до вработените да се пријават за „долги часови со висок интензитет“ или да си заминат.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more