Twitter

Серхио Рамос го прозва Илон Маск 

Фудбалерот на ПСЖ, Серхио Рамос, го нападна Илон Маск дека вовел плаќање за сината ознака на Twitter бидејќи смета дека американскиот милијардер треба да прави многу попаметни работи.
Read more

Ни Twitter веќе не е она што беше

На почетокот на февруари корисниците ќе можат да објавуваат твитови до 4.000 карактери.
Read more

Се јави Илон Маск

Милијардерот и сопственик на Twitter се согласи дека во иднина само корисниците со сино знакче на профилот треба да гласаат за политиките на компанијата.
Read more

Twitter потврди: Протекоа податоци на неколку милиони корисници

Twitter потврди дека имало протекување на податоци од профилите на милиони корисници на платформата, вклучително и приватни телефонски броеви и адреси на е-пошта, како резултат на безбедносен инцидент што компани
Read more

Хаос во Twitter: Илон Маск масовно отпушташе, сега итно вработува персонал

Одлуката за масовно отпуштање работници не помина без проблеми, бидејќи Илон Маск сега бара од вработените да препорачаат нови луѓе.
Read more

Поранешен извршен директор на Twitter: Од секој потег на Маск е јасно дека не знае што прави

Илон Маск „не знае што прави“ со Twitter и ги „возбудува сите“, рече поранешниот извршен директор на компанијата, откако големите брендови го паузираа своето рекламирање на платформата, а компанијата отпушти илјадници вработени.
Read more

Илон Маск го купи Twitter за 44 милијарди долари

Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, го заврши преземањето на Twitter за 44 милијарди долари, објавија американските медиуми и инвеститори.
Read more

Washington Post: Ако Маск го преземе Twitter, ќе отпушти 75% од работниците

Илон Маск ќе отпушти 75 отсто од вработените во Twitter доколку ја преземе социјалната мрежа, објави синоќа Washington Post.
Read more

Илон Маск продава акции од Tesla од страв да не мора да го купи Twitter

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск, продаде 7,9 милиони акции на Tesla во последните денови, а од продажбата заработи 6,9 милијарди долари.
Read more

Twitter казнет со 150 милиони долари

Американската компанија Twitter се согласи да плати 150 милиони долари во тужба против социјалната мрежа за заштита на приватноста.
Read more

Путин на Twitter следи само 22 профила, за кои имиња станува збор?

Официјалниот Twitter профил на рускиот претседател следи само 22 профила, што е прилично интересно. Уште поинтересно е кои имиња се наоѓаат на листата.
Read more

Меркел: Блокадата на Twitter профилот на Трамп може да биде проблематична

Германската канцеларка Ангела Мерклер го окарактеризира како проблематично бришењето на Twitter профилот на американскиот претседател Доналд Трамп.
Read more
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more