Twitter

Што се откри во Twitter документите кои Маск ги најавуваше со денови?

Илон Маск со денови го најавуваше, како што го нарече, „бомбастичното и страшно“ објавување на интерни документи на Twitter за тоа што всушност се случило внатре во компанијата кога одлучила привремено да ја сузб
Read more

Маск со сексуална алузија сака да го намами Трамп на Twitter

Илон Маск му го врати Twitter профилот на Доналд Трамп, а сега очајнички се обидува да го убеди повторно да стане корисник на оваа социјална мрежа.
Read more

Ултиматумот на Маск предизвика нов бран откази во Twitter

Се проценува дека стотици вработени во Twitter ќе ја напуштат компанијата откако новиот сопственик Илон Маск постави ултиматум до вработените да се пријават за „долги часови со висок интензитет“ или да си заминат.
Read more

Маск планира да најде друг директор за Twitter

Американскиот милијардер Илон Маск најави дека во иднина планира да се повлече од позицијата директор на Twitter и воедно изрази надеж дека реструктуирањето на компанијата ќе биде завршено во следните неколку недели.
Read more
filter

Twitter оди кон банкрот - првата промена на Маск се покажа погрешна

Во своето прво обраќање кон запослените, Маск предупреди дека „банкротот не е исклучен“ доколку промените не бидат успешни.
Read more

Бајден: Twitter шири лаги низ целиот свет

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа оцени дека Илон Маск ја купил платформата за социјални медиуми Twitter за да шири лаги низ светот.
Read more

Исчезна Twitter профилот на Амбер Херд

Неколку дена откско Илон Маск го презеде Twitter, исчезна профилот на славната актерка Амбер Херд, пренесе People.
Read more

Twitter ја доби првата битка против Маск

Извршниот директор на Tesla загуби во обидот да ја одложи тужбата против гигантот од социјалните мрежи до следната година.
Read more

Падна Twitter, корисниците ширум светот пријавија проблеми

Голем број корисници на Twitter денес пријавија пад на оваа социјална мрежа.
Read more

Што се ботови и зошто Маск поради нив се откажа од купувањето на Twitter?

Twitter тврди дека околу 5 проценти од профилите на таа социјална мрежа се под контрола на ботови, додека Илон Маск тврди дека бројот е значително поголем и веќе дека се движи околу 20 проценти.
Read more

Маск: Некои корисници можеби ќе плаќаат за користење на Twitter

Директорот на SpaceX и Tesla, Илон Маск, кој неодамна го купи Twitter, изјави дека одредени корисници во иднина можеби ќе плаќаат за користење на оваа социјална мрежа.
Read more

Тинејџерот кој на Twitter го следи авионот на Маск креира резервни профили

Откако Илон Маск го купи Twitter, тинејџерот кој го следи неговиот авион и податоците ги објавува на оваа социјална мрежа, од страв дека ќе остане без профилите, направи резервни профили на други платформи.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more