УФЦ

play_arrow

Волкановски: Татко ми е Македонец, а мајка ми е Гркинка

Read more
play_arrow

Легендарниот УФЦ борач Стефан Бонар ненадејно почина на 45 години

Легендарниот УФЦ борец и член на Куќата на славните на најголемата ММА организација, Стефан Бонар, ненадејно почина на 45-годишна возраст.
Read more
play_arrow

Аманда брутално ја претепа Пења, испи пиво и ја напушти салата со патерици

Бразилката Аманда Нунес на супериорен начин ја освои УФЦ титулата во бантам категорија и уште еднаш покажа зошто е најголемата ММА борачка во историјата.
Read more

Познат УФЦ борач удри медицинска сестра на вакцинација против коронавирусот

Бразилскиот ММА борач и член на УФЦ организацијата, Пауло Коста, е обвинет за удирање медицинска сестра во текот на вакцинација против коронавирусот.
Read more
play_arrow

Оливеира во солзи го наследи Хабиб на УФЦ престолот

Чарлс Оливиера стана нов шампион во лесна категорија по УФЦ настанот 262 што се одржа во преполната Toyota Center Arena во Хјустон, прв по повлекувањето на Хабиб Нурмагомедов кој го остави престолот празен.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more