Украина

play_arrow

Историска одлука: Украина доби статус на кандидат за ЕУ

Read more

Убедлива победа на Орбан: Што значи ова за Унгарија во време на криза?

Унгарскиот националистички премиер Виктор Орбан прогласи победа на парламентарните избори во неделата, велејќи дека тој и неговата партија Фидес ги бранеле „слободата и суверенитетот на Унгарија“.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more