универзален полнач

Apple не се откажува: Ќе биде USB-C, ама малку поинаков

Приказната за задолжителната имплементација на приклучокот за полнење USB-C е активна веќе неколку години, но оваа година конечно доби правна сила во Европската Унија.
Read more

Европскиот парламент го усвои законот за воведување универзален полнач

Европскиот парламент денес усвои нови правила кои се однесуваат на воведување стандарден полнач за мали електронски уреди како смартфони и таблети.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more