УС Опен

play_arrow

Британската тинејџерка испиша историја

Британската тенисерка Ема Радукану е победник на финалето од УС Опен откако успеа со 2:0 по сетови да ја совлада врсничката Фернандес.
Read more

Зверев го откри планот за елиминација на Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ и Александар Зверев играат за финалето на УС Опен.
Read more

Зверев: Против Ѓоковиќ мора да играш совршено, инаку нема да победиш

Олимпискиот шампион Александар Зверев ги сподели своите очекувања од средбата со Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на УС Опен.
Read more

Беретини: Новак е најдобриот тенисер на сите времиња

Италијанскиот тенисер Матео Беретини се обрати по четвртфиналниот натпревар на УС Опен против
Read more
play_arrow

Комплетирани полуфиналните двојки на УС Опен

Вториот носител, Русинот Даниил Медведев, во полуфиналето на последниот Грен слем турнир во оваа година ќе игра против 15.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ со спектакуларен пресврт до четвртфинале

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на УС Опен бидејќи го совлада Џенсон Брукли од САД со 1:6, 6:3, 6:2, 6:2 за два часа и 59 минути игра.
Read more

Опелка го предупреди Ѓоковиќ: Бруксби е брутален

Американецот Рејли Опелка го предупреди Новак Ѓоковиќ дека го очекува тежок меч во осминафиналето.
Read more

Мареј: На Циципас му треба повеќе време да оди во тоалет, отколку на Безос да лета во вселената

Трикратниот Грен слем шампион Енди Мареј продолжи да го критикува Стефанос Циципас за паузите земени за тоалет што Гркот ги направи за време на меѓусебниот меч од првото коло на УС Опен.
Read more

Кои се главните ривали на Ѓоковиќ на УС Опен?

Почнува УС Опен, последниот Грен слем турнир во сезоната, а Новак Ѓоковиќ е првиот носител кој ќе се бори да освои календарски грен слем по освојувањето на трофеи на Австралија Опен, Ролан Гарос и Вимблдон.
Read more

Серена Вилијамс го откажа настапот на УС Опен

Американската тенисерка Серена Вилијамс објави денеска дека не успеала навреме да закрепне од повредата на препоните и поради тоа е принудена да го откаже настапот на грен-слем турнирот УС Опен што започнува идната недела.
Read more
play_arrow

Доминик Тим го освои УС Опен

Австриецот Доминик Тим стана победник на Грен слемот УС Опен. Во финалето коешто траеше нешто повеќе од четири часа, ноќеска тој го надигра Германецот Александр Зверев со 3:2, по сетови 2-6, 4-6, 6-4, 6-3 и 7-6 (8-6).
Read more

Ѓоковиќ веќе го заборави инцидентот на УС Опен и е подготвен за настап во Рим

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ јасно стави до знаење дека е подготвен за турнирот во Рим. Мастерсот ќе се одржи од 14 до 21 септември.
Read more
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more