УС опен

play_arrow

Алкарас со шокантна елиминација од Медведев, Ѓоковиќ рутински во финалето

Карлос Алкарас е елиминиран од УС опен откако во полуфиналето беше поразен со 3:1 од рускиот тенисер Даниил Медведев, кој на тој начин се пласираше во големото финале каде ќе игра против Новак Ѓоковиќ.
Read more
play_arrow

Фантастичниот Алкарас го декласираше Зверев и се пласираше во полуфиналето на УС опен

По 2 часа и 24 минути, шпанскиот тенисер Карлос Алкарас убедливо со 3:0 во сетови го совлада германскиот ас Александер Зверев и се пласираше во полуфиналето на УС опен.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ фуриозно во полуфиналето, собори рекорд на Федерер

Српскиот тенисер со рутинска победа над Тејлор Фриц со 3:0 (6:1, 6:4 и 6:4) стигна до своето 14-то полуфинале на УС опен во кариерата и така дојде на два чекора од неговата 24. Грен слем титула во кариерата.
Read more
play_arrow

Навивач исфрлен од УС опен - го величал Хитлер пред Зверев

Неверојатна сцена се случи на осминафиналето на УС Опен кога еден навивач беше исфрлен од трибините откако германскиот тенисер Александер Зверев се пожали дека викал работи поврзани со Адолф Хитлер.
Read more
play_arrow

Разиграниот Ѓоковиќ го победи квалификантот од Хрватска и се пласираше во четвртфиналето

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на УС опен откако во три сета го совлада хрватскиот квалификант Борна Гојо (6:2, 7:5, 6:4).
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ со фантастичен пресврт закажа дерби против хрватската сензација

Read more
play_arrow

Сензација на УС опен: Елиминирани Руд и Циципас

Минатогодишниот финалист на УС опен, како и грчкиот тенисер, го завршија своето учество на последниот грен слен за оваа година во 2. коло.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Мулер во 1. коло на УС опен и се врати на врвот на АТП

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ (2. АТП) се пласираше во 2. коло на УС опен откако рано утринава без поголеми проблеми го совлада Французинот Александре Мулер (84. АТП).
Read more

Ѓоковиќ: Многу сум нервозен пред УС Опен

Трикратниот победник на УС опен, Србинот Новак Ѓоковиќ по една година пауза се враќа во Њујорк и ќе атакува на 24. гренслем титула во кариерата.
Read more

Халеп во допинг скандал, нема да игра на УС опен

Поранешната шампионка на Вимблдон и Ролан Гарос, Романката Симона Халеп е исфрлена од списокот на играчи за УС опен кој започнува следната недела.
Read more

Ник Кирјос се повлече од УС опен

Австралискиот тенисер Ник Кирјос се повлече од УС ипен, па годинава ќе остане без ниту еден меч на грен слем турнирите.
Read more

УС опен го зголеми наградниот фонд на 65 милиони долари

Тенисерите и тенисерките на годинашниот УС опен ќе поделат за 8% поголем награден фонд отколку минатата година.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more