USB-C

filter

Презентиран Apple Pencil со USB-C порта

Apple официјално го претстави својот најнов Apple Pencil, кој сега има USB-C порта.
Read more

Што е USB-C и зошто навистина ни треба?

Создавањето на USB-C конекторот беше мотивирано од желбата конечно да се најде решение за конфузијата што ја создаваат мноштвото различни конектори.
Read more

Нов iPhone, нов полнач: Apple ги почитува правилата на ЕУ

Најновиот iPhone на Apple речиси сигурно ќе има USB-C полнач кога ќе биде претставен на 12 септември.
Read more

Падна одлука: Apple мора да менува, од есен 2024 само USB-C полначи во ЕУ

ЕУ одлучи дека целата пренослива електроника мора да го користи стандардот USB-C.
Read more

iPhone не е единствениот кој се префрла на USB-C порт

Познатиот аналитичар Минг-Чи Куо тврди дека префрлањето на USB-C порт ќе се врши и на други уреди на Apple, а не само на моделите iPhone.
Read more

iPhone 15 ќе добие USB-C порт

Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more