Валенсија

Тројца навивачи одат во затвор поради расистичко однесување кон Винисиус

Шпанија прв пат во историјата изрече затворски казни за расистичко однесување на фудбалските терени.
Read more

Романо: Димитриевски потпиша за Валенсија

Експертот за трансфери денеска откри дека македонската единица летово ќе има нов клуб, и тоа славната Валенсија.
Read more
play_arrow

Диахаби можеби повеќе нема да може да игра фудбал по страшната повреда против Реал

Двајца доктори му дадоа тешка дијагноза на Муктар Диахаби по неговата хорор повреда против Реал Мадрид.
Read more
play_arrow

Зидан ја презеде одговорноста за поразот од Валенсија

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан по синоќешниот пораз од Валенсија со 4:1, побара да не се критикуваат играчите и целата вина да биде насочена кон него.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more