Валентино Роси

filter

Франческа Софија Новело, поубавата половина на Валентино Роси

Франческа Софија Новело е познат италијански модел, а нејзиниот 27 роденден го прослави на 13 октомври. Нејзин партнер е 41-годишниот Валентино Роси, светски познат мотоциклист и деветкратен светски MotoGP шампион.
Read more

Валентино Роси позитивен на коронавирус

Возачот на Јамаха, Валентино Роси е позитивен на коронавирусот, објави новинарот Сајмон Патерсон.
Read more
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more