Вејн Руни

Руни го нападна Мбапе: Не сум видел поголемо его

Бројот на ѕвезди што се собираат во соблекувалната на ПСЖ значи дека тие внимателно се следат во голем дел од светот.
Read more

Руни го напушти Дерби Каунти

Read more

По низата брачни проблеми: Сопругата на Руни му забрани да излегува сам

Легендарниот англиски фудбалер Вејн Руни во минатото имаше многу брачни проблеми, а по сето тоа, неговата сопруга Колин му забрани да излегува сам.
Read more

Вејн Руни го одби Евертон, останува во Дерби Каунти

Поранешниот англиски репрезентативец Вејн Руни откри дека одбил да разговара со челниците на Евертон за можно преземање на клубот.
Read more

Руни: Роналдо не би дошол во Сити, поверојатно е да оди во ПСЖ

Последниве денови наголемо се зборува за трансферот на Кристијано Роналдо во Манчестер Сити, но неговиот поранешен соиграч од другиот дел на Манчестер не може да поверува дека трансферот би се реализирал.
Read more
play_arrow

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Поранешниот фудбалер Вејн Руни повторно се најде среде скандал. Заврши  на насловните страници на странските медиуми по бурната забава со неколку 21-годишни девојки.
Read more

Руни: Англија е фаворит

Поранешниот англиски репрезентативец Вејн Руни оцени во колумна за лондонскиот весник Sunday Times дека неговите сонародници се фаворити против Италија во вечерашното финале на ЕУРО 2020.
Read more

Синот на Руни потпиша за Манчестер Јунајтед

Каи Руни, синот на поранешниот голгетер Вејн Руни, на само 11-годишна возраст потпиша за клубот чии бои ги бранеше неговиот татко.
Read more

Руни: Ливерпул ќе доминира цела декада доколку остане Клоп

Славниот голгетер на Манчестер Јуајтед смета дека доколку Јирген Клоп и во иднина го предводи Ливерпул, тогаш следува ера на доминација на „Црвените“.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more