велосипед

Бугарска реклама за велосипед од 80-тите

Ноу комент.
Read more

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Возењето велосипед е универзална активност што ја сакаат и децата и возрасните.
Read more

Во светот би се испуштале речиси 700 милиони тони помалку штетни гасови ако сите возат велосипед

Во светот би се испуштале речиси 700 милиони тони помалку штетни гасови секоја година - повеќе од годишните емисии на Канада - доколку сите возат велосипеди, се нагласува во ново истражување.
Read more

Возете велосипед до работа и намалете го ризикот од рак и болести на срцето

Ако сакате да живеете подолго и да го намалите ризикот од рак и болести на срцето, почнете да одите на работа со велосипед, покажува едно најново истражување.
Read more

Откријте ги скриените музеи на Скопје со велосипедска прошетка

Здружението на граѓани Центар за одржливи иницијативи цели кон одржлив развој на заедницата или „Одржливи иницијативи“ на 2 октомври (сабота) ќе прави промоција на самоводечката, велосипедска прошетка по не толку
Read more

Пет причини зошто треба да возите велосипед

Како што се стоплува времето, сега е идеален период за возење велосипед. Здравствените придобивки се многубројни, но Медицинскиот факултет на Универзитетот Харвард ги одвои петте најважни од нив.
Read more

Анкета: Колку скопјани користат велосипед како превозно средство?

#НаТочак, групата ентузијасти чија заедничка цел е подобро велосипедско Скопје, продолжува со активности за кревање на свеста и промовирање на културата на користење велосипед како превозно и рекреативно средство.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more