венчавка

play_arrow
filter

Space Perspective ќе организира венчавки во вселената

Коосновачот на компанијата Space Perspective, Џејн Појнтер, сака да биде првата што ќе понуди вселенски венчавки.
Read more

Се венчале 60 години откако родителите не им дозволиле

Шест децении откако нивните родители ја раскинале веридбата, еден пар од Англија повторно се пронашол и се венчал со задоцнување од 60 години.
Read more

Стрес пред венчавка? Обрнете внимание на неколку детали за да бидете опуштени

Свадбата е еден од најубавите настани во животот, но факт е дека подготовките можат да бидат особено стресни. Меѓутоа, ако внимавате на неколку детали, ќе бидете поопуштени.
Read more
play_arrow

Зошто бурмата се носи на домалиот прст?

Дали некогаш сте се запрашале зошто бурмата се носи на домалиот прст? Едно објаснување зошто е тоа така е навистина интересно и логично.
Read more
play_arrow
filter

Прва кралска венчавка во Русија по 120 години, се ожени потомок на Романови

Војводата Георгиј Михајлович Романов се ожени со својата долгогодишна свршеница Ребека Бетарини, пренесува Daily Mail.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more