вежбање

Вежбањето за викeнд е доволно за да останете во форма

Сите посакуваме да имаме повеќе слободно време во денот, особено кога станува збор за вежбање. 
Read more

Навики во вежбањето кои го забрзуваат стареењето

Вежбањето е многу важно за здравјето и иако го продолжува животниот век, некои навики можат да имаат спротивен ефект, пишува Eat This, Not That.
Read more

Три најчести проблеми при вежбање и како да ги решите

Дали телото ви реагира чудно како резултат на физичката активност? Не грижете се, таквите реакции се нормални.
Read more
play_arrow

Со скокање јаже до 30 килограми помалку и одлична форма

Скокањето јаже е потценета вежба, а е еден од најдобрите тренинзи за целото тело.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more