вежбање

Што е поважно за слабеење: Исхраната или вежбањето?

Иако честопати слушаме дека за слабеење исхраната е важна 70 проценти, а вежбањето 30%, научниците велат дека тоа не е така.
Read more
play_arrow

10-минутни вежби за затегнување на бутовите

Дури и на најактивните вежбачи им се случува да ги запостават бутните мускули. Но, без нив, нема извајани нозе.
Read more

Што да правите пред тренинг за да согорите повеќе калории?

Според новото истражување, доколку сакате да согорите повеќе калории – половина час пред тренингот треба да испиете шолја кафе.
Read more
play_arrow

Стомачни за мачки

Мачкава решила да влезе во форма пред летната сезона и напорно вежба стомачни, како што може да се види и од видеото кое не е никаква монтажа.
Read more

Наутро или попладне: Кое време е најдобро за вежбање?

Студија која ги проучувала мажите со висок ризик од дијабетес 2 откри дека оние кои ги завршиле попладневните тренинзи го подобриле своето метаболичко здравје многу повеќе од оние кои истата вежба ја изведувале п
Read more

Ова се спортовите од кои луѓето најбрзо се откажуваат

Јануари традиционално е месецот со најмногу уплати на членарини во теретаните, студијата за јога и пилатес и други курсеви за физичка активност.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more