вежбање

Невидлива 6-минутна гимнастика: Го враќа телото во форма без никаков напор

Иако имаме уште празници во јануари, главните поминаа и сега можете лесно да почнете да го враќате телото во форма.
Read more

Колку време треба да се вежба за тоа да стане навика?

Според податоците добиени од ново истражување, потребно е време за да се развие конзистентна рутина за вежбање.
Read more

Митови за вежбањето при бременост: Дали трудниците треба да вежбаат?

Кога станува збор за бременоста, постојат различни правила. Многу од нив се неопходни за безбедноста на вас и вашето бебе, додека други одново и одново се отфрлаат.
Read more
play_arrow

Време е да се вратите во форма: Идеални вежби за целото тело

Доколку сте цврсто решени да се вратите во форма, овој тренинг од 10 минути со Памела Рајф е совршен за тоа. За вежбите не ви треба опрема, а тренингот може да го правите на кое било место.
Read more
play_arrow

За линија од соништата: Одлична комбинација од танц и пилатес

Доколку не сте многу заинтересирани за класичните тренинзи, како ви звучи комбинација од танц и пилатес?
Read more

И вежбањето може да го забрза стареењето: Избегнувајте неколку грешки

Со текот на годините, повеќето од нас стекнале одредени навики во рутината за вежбање, меѓутоа, важно е да се знае дека има и лоши - кои го забрзуваат процесот на стареење.
Read more

Најдоброто време за вежбање не е исто за жените и за мажите

Времето за постигнување најдобри резултати од вежбање е различно за мажите и за жените, покажа нова американска студија.
Read more

Како да го стопите „пандемиското салце“?

Многу луѓе се здебелија во текот на пандемијата, најмногу како резултат на прекумерното седење дома, што значеше и повеќе јадење, но и недоволната физичка активност.
Read more
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more