вежбање

Колку дена неделно треба да вежбаме за најдобри резултати?

Научниците долго време се обидуваат да откријат дали вежбањето е поефикасно кога тренинзите се подолги или кога се почести.
Read more

Зошто е добро да се пие безалкохолно пиво после вежбање?

За многу луѓе кои трчаат, возат велосипед или вежбаат често, пиењето пиво и вежбањето се речиси нераскинливо поврзани.
Read more

Tрикови со кои ќе се мотивирате да вежбате по работа

На повеќето луѓе не им паѓа на памет да вежбаат по осум часа поминати на работа и повеќе би сакале да го поминат попладнето во кревет или фотелја, отколку на справа за вежбање во теретана или на патеката за џогирање.
Read more
play_arrow

Топ 10 песни за кардио вежби

Многумина имаат список на песни со чија помош се мотивираат додека прават кардио вежби, без разлика дали со слушалки во теретана или на отворено.
Read more
play_arrow

Дали треба да вежбате пред или после појадокот?

Оваа дилема отвора дискусии меѓу нутриционистите, фитнес експертите и лекарите со години – дали да вежбате пред или после утринскиот оброк?
Read more

Посреќни сме кога вежбаме, отколку кога имаме многу пари

Со пари не може да купиме среќа, но можеме со вежбање. Научници од Универзитетите Јејл и Оксфорд докажаа дека редовното вежбање може да нè направи навистина среќни и психички силни.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more