видеоигри

Дали е ова крајот на популарната GTA?

Гејмерите понекогаш премногу „уживаат“ во видеоигрите, така што границата помеѓу реалноста и виртуелниот свет е заматена.
Read more
play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Последниот месец од годината е тука, а со него ни пристигна и студеното време. Што друго ни преостанува освен да останеме дома на топло и да се забавуваме со некоја видеоигра?
Read more

Најдобрите видеоигри за декември, прв дел

Последниот месец од оваа „прекрасна“ година е тука, а со него пристигна и студеното време. Ако слободното време го поминувате дома, играјќи видеоигри, подготвивме листа со најдобрите за декември.
Read more

Една е мајка, ама една беше и колекцијата

Иако родителите, особено оние од постарата генерација, често не разбираат која е „залуденоста“ по видеоигрите, ако имате некоја така повредна, треба да им го ставите тоа до знаење.
Read more

Ладен викенд пред нас, повелете две бесплатни видеоигри

Метеоролозите прогнозираат ладен викенд, па предлагаме да го поминете дома, на топло, со двете нови бесплатни игри на Epic Games.
Read more
play_arrow

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Барате бесплатни игри за PC, PS4, Xbox One или Switch? Еве некои предлози и тоа од годинава.
Read more

Бесплатно преземете ги овие четири видеоигри - понудата трае до утре

Компанијата SEGA ја отворa прославата по повод 60-годишнината од основањето со распродажба на Steam и делење бесплатни видеоигри инспирирани од ретро класици создадени од девелоперите на компанијата специјално за таа пригода.
Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Октомври е исполнет со многу нови игрици за PC, PS4, Xbox One и Nintendo Switch.
Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во септември 2020

Септември ќе ни донесе низа нови игри за PC, PS4, Xbox One и Nintendo Switch.
Read more
play_arrow

Десет нови видеоигри со зомби во 2020

Ако сте обожавател на видеоигри, сигурно имате најмалку една омилена со зомби ликови. Ова се десетте нови игри со зомби за PC, PS4 и Xbox One во 2020 година, од The Last Stand: Aftermath до The Walking Dead: Saints & Sinners.
Read more
play_arrow

Кина: Петнаесетгодишник доживеа мозочен удар по цел месец играње видеоигри без престан

Петнаесетгодишно момче итно е префрлено во болница откако паднало во несвест во својот дом во Нанинг.
Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Девелоперите на видеоигри користат лукави трикови, финти, пресметки и техники со кои прават видеоигрите да изгледаат како магија, а ние се навлекуваме и играме со часови и денови.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more