Virgin Galactic

play_arrow

Милијардерот Ричард Бренсон го претстави најновиот вселенски брод VSS Imagine

Бизнисменот Ричард Бренсон го претстави VSS Imagine, најновиот вселенски брод на компанијата Virgin Galactic.
Read more

Приватната вселена ќе почека: Прекинат пробниот лет на Virgin Galactic

Вселенската компанија на сер Ричард Бренсон Virgin Galactic го прекина денешниот обид на SpaceShipTwo за пробен суборбитален лет од вселенскиот аеродором во Ново Мексико, САД.
Read more

Virgin Galactic го одложи летот во вселената

Компанијата Virgin Galactic го одложи летот во вселената поради мерките воведени со пандемијата на COVID-19.
Read more
filter

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Virgin Galactic е најпознат по развој на услуги на комерцијални летови кои туристите ќе ги превезуваат до работ на вселената со цел за неколку минути да искусат бестежинска состојба.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more