Владимир Путин

putin.jpg

Путин: Руската вакцина е сигурна како и пушката калашников

Владимир Путин изјави дека руската вакцина против коронавирус Спутник V е сигурна исто колку и пушката калашников.
Read more

Како изгледа трпезата на Владимир Путин?

И луѓето кои се на чело на светските велесили уживаат во добра храна. Некои и внимаваат. Што јаде еден од најмоќните луѓе на светот?
Read more

Путин ја прими и втората доза на вакцина против коронавирусот

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека ја примил втората доза на вакцина против COVID-19 и ги охрабри Русите да го следат неговиот пример.
Read more

Путин го потпиша законот што му овозможува нови две претседателски кандидатури

Рускиот претседател Владимир Путин го потпиша законот што му дозволува повторно да се кандидира за претседател на Русија. Законот денеска беше објавен на официјалниот интернет портал за правни информации, пренесе ТАСС.
Read more

Путин се огласи по вакцинирањето против КОВИД

Рускиот претседател Владимир Путин првпат се обрати до јавноста откако прими вакцина против COVID-19.
Read more

Путин денеска ќе се вакцинира, но не сака тоа да го направи пред камери

„Вакцинацијата е доброволна работа, секој одлучува за себе. Јас одлучив дека денеска ќе се вакцинирам“, изјави рускиот претседател Владимир Путин.
Read more

Бајден му одговори на Путин: Убеден сум дека некогаш ќе разговараме

Претседателот на САД изрази увереност дека ќе разговара со Владимир Путин „некогаш“, но не кажа конкретни датуми, одговарајќи на поканата на рускиот претседател за дуел. 
Read more

Путин потпиша закони за повисоки парични казни за демонстрантите и веб-страниците

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ги потпиша новите закони со кои се зголемуваат паричните казни за порекршоците на демонстрантите и за веб-страниците означени како „странски агенти“.
Read more
filter

„Тајната ќерка“ на Владимир Путин ужива во вниманието

Студентка од Санкт Петербург, која медиумите ја нарекоа „тајната ќерка“ на рускиот претседател Владимир Путин, вели дека ѝ се допаѓа да е во „центарот на вниманието“, откако беше објавено дека таа наводно е негово
Read more

Песков: Понудата на Маск за разговор со Путин е интересна

Кремљ смета дека е интересна понудата на Илон Маск, основачот на компаниите SpaceX и Tesla, да разговара со рускиот претседател Владимир Путин на социјалната мрежа Clubhouse, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.
Read more

Бајден побара од Путин ослободување на Навални

Американскиот претседател Џо Бајден побара од рускиот колега Владимир Путин да го ослободи опозицискиот лидер Алексеј Навални, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки.
Read more

Прв телефонски разговор Путин-Бајден

Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин, првпат по изборот на Бајден одржаа телефонски разговор. Од Белата куќа изјавија дека разговорот бил по иницијатива на руската страна.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more