Владимир Путин

Фицо: Да ми дозволи здравјето, со задоволство би му се придружил на Орбан во Москва

Словачкиот премиер Роберт Фицо вчера за првпат се појави во јавноста откако беше тешко повреден во обид за атентат. Тој одржа говор за време на вечерната прослава на Денот на Кирил и Методиј, национален празник во Словачка.
Read more
play_arrow

Орбан: Му кажав на Путин дека на Европа ѝ треба мир

Унгарскиот премиер Виктор Орбан разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за опциите за мир во Украина, што ги налути некои европски лидери кои рекоа дека тој не зборува во името на ЕУ.
Read more

Путин до Западот: Штом вие ја вооружувате Украина, можеме и ние да ги вооружиме вашите непријатели

Рускиот претседател Владимир Путин ги критикуваше западните земји за снабдување со оружје со долг дострел на Украина, предупредувајќи дека Москва би можела да испорача слично оружје и на други земји за напад на западни цели.
Read more

Путин: Нуклеарното оружје постои за да се користи

Русија останува во борбена готовност и е целосно подготвена за нуклеарна војна, но не брза да го стори тоа во моментов, изјави вчера рускиот претседател Владимир Путин.
Read more

Путин ги скара Америка и Европа, не можат да се согласат како да го казнат

Америка и Европа не можат да се договорат до каде треба да одат за да ја принудат Русија да плати за обновата на Украина.
Read more

Сака да биде холивудски каубој: Се огласи Кремљ кога Бајден го нарече Путин луд ку*кин син

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека е срамно што американскиот претседател Џозеф Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд ку*кин син“.
Read more

Путин: Украинската контраофанзива пропадна, тие се во опасност доколку војната продолжи

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа изјави дека државноста на Украина може да претрпи непоправлив удар доколку војната продолжи, а Русија никогаш нема да биде принудена да се откаже од постигнатото, односно да ја врати освоената тери
Read more
play_arrow

Путин се сретна со поранешниот командант на Вагнер: Отсега па натаму работи за мене

Рускиот претседател Владимир Путин беше прикажан како се состанува со еден од највисоките поранешни команданти на групата Вагнер, Андреј Трошев, за да разговара за тоа како доброволните единици би можеле да се бо
Read more
play_arrow

Путин го посети селото на неговото семејство: Излезе од автомобилот и ги поздравуваше луѓето

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ненајавено го посети руското село Тургиново за да ги види местата поврзани со неговото семејство, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, за руските медиуми.
Read more

Русија: Проблемот на Украина има неколку решенија, Путин е отворен за сите идеи

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека рускиот претседател Владимир Путин е отворен за голем број можни решенија за украинскиот проблем, пренесоа руските државни медиуми.
Read more

Обидот за „атентат“ на Путин може да биде пресвртница во војната

Русија во средата соопшти дека Украина се обидела да го убие рускиот претседател Владимир Путин во напад со беспилотно летало врз Кремљ, тврдење што Украина брзо го демантираше.
Read more

Откриени детали од тајна средба: Путин ја подготвува Русија за „вечна војна“

Една вечер кон крајот на декември, додека московјаните се шетаа низ осветлените улици на нивниот град, група стари пријатели се собраа на тајна вечера во станот на еден висок владин функционер.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more