Владимир Путин

Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да ѝ се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек

Гасоводот Турски тек работи без прекин и европските партнери мора да ѝ бидат благодарни на Турција за тоа, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на средбата со неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган во Сочи.
Read more

Путин одржа голем говор: Сетете се на Југославија...

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин денеска им се обрати на гостите на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург и се осврна на санкциите воведени од Западот врз Русија, како и на севкупната
Read more
filter

Лов на суперјахти: Каде ги кријат санкционираните руски олигарси?

Богатите Руси кои се санкционирани од САД, ЕУ и Обединетото Кралство мора да најдат локации кадешто ќе можат да го чуваат својот имот.
Read more
filter

Хирурзи тврдат дека лицето на Путин е полно со ботокс

Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more