Владимир Путин

Путин: Водечките економии во Европа минуваат низ тешки времиња, ние растеме, а тие паѓаат

Русија е земја што ги задоволува сите свои потреби, која е силна и оди напред – ова е најважниот резултат во минатата година, изјави рускиот претседател, Владимир Путин.
Read more

Путин испрати предупредување до Западот

Рускиот претседател Владимир Путин го предупреди Западот, пред претседателските избори во земјата во март 2024 година, дека секое странско мешање во Русија ќе го смета за агресија.
Read more

Путин му ја честита победата на Ердоган

Актуелниот турски претседател Реџеп Тајип Ердоган прогласи победа во вториот круг од претседателските избори што вчера се одржаа во Турција.
Read more

Тунели отпорни на експлозија во стилот на Џејмс Бонд: Откриени детали за бункерот на Путин

Како што откри документарецот на уапсениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, палатата или бункерот на Путин има своја црква, хелиометар, винарска визба и казино, салон за наргиле со стриптиз, хокеј лизгалиште каде Путин сака да игра
Read more

Четири можни сценарија: Што ќе се случи ако сега умре Зеленски или Путин?

Агенцијата AP и The New York Times објавија нови документи кои ги откриваат американските сценарија за четирите „најлоши опции“ поврзани со војната во Украина.
Read more

The Sun: Документите на Пентагон откриваат дека Путин прима хемотерапија

Read more

Гари Каспаров: Путин е како покер играч со слаба рака и постојано блефира

Шаховскиот велемајстор и руски опозиционер Гари Каспаров зборуваше за војната во Украина и рускиот режим и рече дека распадот на руската држава не е идеално сценарио, но дека продолжувањето на руската империја ќе
Read more

Лукашенко на Путин му подари трактор за неговиот 70-ти роденден

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко на својот руски колега Владимир Путин му подари трактор за неговиот 70-ти роденден.
Read more

Путин: Русија ќе ја прекине испораката на нафта и гас ако се ограничи цената на енергенсите

Рускиот претседател Владимир Путин се закани дека ќе го прекине снабдувањето со енергенси доколку се воведат ограничувања на цените на рускиот гас и нафта, предупредувајќи го Западот дека ќе остане „замрзнат како опашката на волкот во позн
Read more

Путин потпиша указ за зголемување на бројот на руските вооружени сили

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за зголемување на бројот на вооружените сили на Русија за 137.000 војници, со што нивниот вкупен број ќе изнесува 1.150.628 лица.
Read more

Тоалетна хартија со ликот на Путин – најпопуларен сувенир во Варшава

Тоалетна хартија со ликот на рускиот претседател Владимир Путин и натписот „Путин, е*и се“ е еден од најпопуларните сувенири што во моментов може да се купат во Варшава.
Read more

Богаташите му вртат грб на Путин: Над 15.000 милионери ќе ја напуштат Русија годинава

Се очекува повеќе од 15.000 милионери во текот на оваа година да ја напуштат Русија, што се подразбира како најбогатите граѓани да му вртат грб на рускиот претседател Владимир Путин, среде војната во Украина.
Read more
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more