Владимир Путин

Макрон: Мора да дозволиме Украина да гаѓа цели во Русија

Read more

Си го пречека Путин: Претседателе, мој стар пријателе, добредојде

На почетокот на својот петти мандат, рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Кина во својата прва странска посета и најверојатно ќе остане до утре.
Read more

Путин издаде наредба: Вооружените сили на Русија ќе вежбаат употреба на нуклеарно оружје

Владимир Путин му наредил на Генералштабот да се подготви за вежби за употреба на нестратешко нуклеарно оружје, соопшти Министерството за одбрана на Русија.
Read more

Путин: Обвинувањата дека Русија ќе ја нападне Европа по Украина се глупост

Read more

Такер Карлсон: Путин е подготвен на компромис за Украина

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен на сериозен компромис за прашањето за Украина, изјави американскиот новинар Такер Карлсон, кој неодамна го интервјуираше рускиот лидер.
Read more
play_arrow

Путин ѝ се обрати на јавноста, вети обнова на окупираните територии во Украина

На првата годишнина од руската анексија на украинските региони Херсон, Запорожје, Донецк и Луганск, рускиот претседател Владимир Путин вети дека ќе ги обнови областите зафатени од војната.
Read more

Путин: Руската економија го издржа притисокот од Западот

Додека се предлагаат нови санкции на ЕУ за Русија, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека економијата на неговата земја е стабилна.
Read more

Путин: Ќе се спротивставиме на западните санкции и провокации

Рускиот претседател Владимир Путин во вторникот им рече на азиските сојузници дека „рускиот народ е пообединет од кога било досега“ во неговото прво појавување на меѓународниот форум по краткотрајниот бунт од минатиот месец на платеничката
Read more

Politico: Падот на Путин ќе биде хаотичен и насилен

Бунтот на Евгениј Пригожин ги разоткри пукнатините во Русија, а како што рече лидерот на опозицијата Михаил Ходорковски, сега светот и земјата ќе знаат дека е можно да се побуни против рускиот претседател Владими
Read more

Вонредно обраќање на Путин: Нашиот одговор ќе биде суров

Рускиот претседател Владимир Путин во моментов се обраќа на јавноста, откако беа подигнати безбедносни мерки низ целата земја.
Read more

Путин: Киев е циничен и суров, ги убива и своите војници

Киев ги уништи сопствените војници и се однесува крајно цинично и сурово, изјави рускиот претседател Владимир Путин.
Read more

Путин за прв пат призна: Ситуацијата е исклучително тешка

Рускиот претседател Владимир Путин за прв пат ја нарече „исклучително тешка“ ситуацијата во окупираните територии на Украина, кои Русија ги прогласи за свои региони.
Read more
реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more