Владимир Путин

play_arrow

Путин ѝ се обрати на јавноста, вети обнова на окупираните територии во Украина

На првата годишнина од руската анексија на украинските региони Херсон, Запорожје, Донецк и Луганск, рускиот претседател Владимир Путин вети дека ќе ги обнови областите зафатени од војната.
Read more

Путин: Руската економија го издржа притисокот од Западот

Додека се предлагаат нови санкции на ЕУ за Русија, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека економијата на неговата земја е стабилна.
Read more

Путин: Ќе се спротивставиме на западните санкции и провокации

Рускиот претседател Владимир Путин во вторникот им рече на азиските сојузници дека „рускиот народ е пообединет од кога било досега“ во неговото прво појавување на меѓународниот форум по краткотрајниот бунт од минатиот месец на платеничката
Read more

Politico: Падот на Путин ќе биде хаотичен и насилен

Бунтот на Евгениј Пригожин ги разоткри пукнатините во Русија, а како што рече лидерот на опозицијата Михаил Ходорковски, сега светот и земјата ќе знаат дека е можно да се побуни против рускиот претседател Владими
Read more

Вонредно обраќање на Путин: Нашиот одговор ќе биде суров

Рускиот претседател Владимир Путин во моментов се обраќа на јавноста, откако беа подигнати безбедносни мерки низ целата земја.
Read more

Путин: Киев е циничен и суров, ги убива и своите војници

Киев ги уништи сопствените војници и се однесува крајно цинично и сурово, изјави рускиот претседател Владимир Путин.
Read more

Путин за прв пат призна: Ситуацијата е исклучително тешка

Рускиот претседател Владимир Путин за прв пат ја нарече „исклучително тешка“ ситуацијата во окупираните територии на Украина, кои Русија ги прогласи за свои региони.
Read more
play_arrow

Путин домаќин на мировната средба на лидерите на Ерменија и на Азербејџан

Рускиот претседател Владимир Путин беше домаќин на денешната мировна средба во Сочи меѓу лидерите на Ерменија и Азербејџан, организирана како обид да се реши долгогодишниот територијален спор меѓу двете поранешни советски републики.
Read more
play_arrow

Путин ги посети мобилизираните регрути за да им го подигне моралот, пукаше од снајпер

Рускиот претседател Владимир Путин вчера изврши увид во полигонот за обука на мобилизираните трупи и снимен е како пука од снајпер.
Read more

Русинка која била шпионка за Путин: Имавме тренинзи за интимни односи

Русинката Алија Роза тврди дека била шпионка на Владимир Путин. Вели дека на 18-годишна возраст се запишала на воената академија во Москва, каде ја тренирале за шпионка.
Read more

Гордон Браун: На Путин треба да му се суди како на нацистите во Нирнберг

Read more

Путин постави услови на Киев за прекин на воените операции

Москва е подготвена да преговара за условите на прекин на огнот со Киев, изјави секретарот на Кремљ, Дмитриј Песков.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more