Владимир Путин

Трамп: Путин никогаш немаше да постапи вака доколку јас бев претседател

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска  жестоко го обвини својот наследник Џо Бајден за лошо управување со украинската криза и излезе со тврдење дека Владимир Путин „никогаш немаше да постапи вака“ доколку тој и денеска б
Read more
filter

Што има Путин во гаражата?

Списокот на имотот на Владимир Путин, вклучително и автомобилите во неговата гаража, беше објавен на веб-страницата на Кремљ.
Read more
play_arrow

Путин: Имам одлични односи со Дедо Мраз

На своето годишно обраќање рускиот претседател доби и едно необично прашање поврзано со Дедо Мраз.
Read more

Путин возел такси по распадот на Советскиот Сојуз

Рускиот претседател Владимир Путин откри дека возел такси „за да врзе крај со крај“ по распадот на СССР, пренесе РИА Новости.
Read more
play_arrow

Што точно сака Путин од Украина и зошто е подготвен на војна за да го добие тоа?

На прашањето дали Русија навистина ќе ја нападне Украина може да се пристапи од различни агли: соодносот на сили, воени провокации и контрапровокации, степенот до кој ЕУ и САД се подготвени да ја заштитат Украина,
Read more

Путин по средбата со Бајден: Разговорите беа конструктивни

Рускиот претседател Владимир Путин денешните разговори со американскиот колега Џо Бајден ги оквалификува како „конструктивни“.
Read more
play_arrow

Првиот самит Бајден-Путин планирано е да трае четири до пет часа, без храна

Женева, 16 јуни 2021 (МИА) –  Првата тет-а-тет средба меѓу американскиот претседател Џо Бајден по стапувањето на функцијата и неговиот руски колега Владимир Путин може да трае четири до пет часа, па и повеќе, а ме
Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не е изненаден од „скандалозното“ интервју на американскиот лидер Џо Бајден.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more