вода

Ако ги забележите овие симптоми, пијте помалку вода

Сите знаеме дека внесувањето течности е важно, но дали може да претераме со водата?
Read more

Колку вода треба да пиете дневно за да ја зголемите мускулната маса?

Водата е еден од најдобрите сојузници за зголемување на обемот, тонусот и силата на мускулите.
Read more

Што се случува во вашето тело ако пиете 8 чаши вода секој ден?

Веќе сте слушнале дека целта е да пиете осум чаши вода секој ден. Таа бројка е добра насока за просечниот човек, но на некои можеби им треба повеќе, а на други помалку.
Read more

Докторка објасни зошто урината не треба да биде премногу бистра

Како што се зголемуваат температурите, луѓето се сè повеќе загрижени за нивното ниво на хидратација.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more