водостој на реки

Дождот и снегот ги зголемија водостоите на реките во земјава

Врнежите од дожд и снег кои паѓаат изминатите десетина дена, а особено во последните 48 часа, ги зголемија водостоите на водотеците и суводолиците во земјава.
Read more

Зголемени водостоите на Охридското и на Преспанското Езеро

За 2 сантиметра е зголемен водостојот на Охридското, а за 1 на Преспанското Езеро, додека нивото на Дојранското Езеро е исто како вчера, покажуваат резултатите од последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).<
Read more

Зголемен водостојот на езерата и реките, се очекува да расте и утре

Водостоите на две од природните езера и на речиси сите реки во земјава се зголемени во споредба со вчера, покажуваат резултатите од последните мерења направени од  Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more