водовод

Скопје сепак ќе има вода: Не се знае кој од Водовод пуштил информација дека ќе има прекин

Скопје денеска ќе има вода, односно ќе нема прекин во водоснабдувањето како што вчера најавија од ЈП „Водовод и канализација“.
Read more

До 31 март скопјани можат да склучуваат договори за отплата на долгови за вода на рати и без камати

Граѓаните на град Скопје кои имаат заостанати долгови за вода можат да склучат договори со ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје за отплата на рати без камата до крајот на месецов.
Read more

Без вода корисниците од Букурешка и делови од Париска и Прашка

Поради дефект на приклучна цевка ф1 на улицата „Букурешка“ број 107, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица, како и делови од „Париска“ и од „Прашка“, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје.
Read more

Водовод бара зголемување на цената на водата за 30 денари, РКЕ предлага 7 денари

Скопски „Водовод и канализација“ доставило барање до Регулаторната комисија за енергетика со кое бара зголемување на цената на водата од 30 денари во просек на сметките на месечно ниво.
Read more

Прекин на водоснабдувањето кај корисниците во неколку скопски населби

Read more

Од утре акција на Водовод за отплата на долгови без пресметка на камата

ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје ги известува граѓаните на град Скопје, дека од утре почнува акција за отплата на долговите без пресметка на камата за задоцнето плаќање.
Read more

Поради дефект на водоводната мрежа во Штип, цистерни со вода на три локации

Обезбедени се цистерни со вода на три локации во Штип, поради големиот дефект на водоводна линија во овој град.
Read more

Арсовска: Водовод е претворен во биро за вработување партиски кадри

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, денеска на прес-конференција ги објасни случувањата околу ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје.
Read more

Финансиска полиција влезе во скопски „Водовод“

Управата за финансиска полиција и Министерството за внатрешни работи влегоа во ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, потврдија за МИА од Основното јавно ибвинителство (ОЈО) и од скопски „Водовод“.
Read more

Над 90% од домаќинствата користат вода од водовод, а над 12 илјади флаширана

Според начинот на снабдување на домаќинствата со вода за пиење над 91% користат вода од јавен водовод, додека над 12 илјади или над 2% од домаќинствата користат флаширана вода за пиење, покажува четвртиот сет на податоци од Пописот на насе
Read more

Водовод и канализација го претстави својот дигитален асистент

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје денеска ја информираше јавноста дека во функција е ставен првиот дигитален асистент во јавниот сектор.
Read more

Прекин на водоснабдувањето на неколку улици во Скопје

ЈП Водовод и канализација Скопје извести дека во текот на денешниот ден, 2 март 2022, ќе има прекин на водоснабдувањето на неколку улици во Скопје.
Read more
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more