Volkswagen

Како Италијанците го спасија Volkswagen пред 60 години?

Во раните шеесетти години Volkswagen почна да се шири, но и да се соочува со сериозен недостиг од работници.
Read more
filter

Volkswagen го претстави електричниот ID.5

На друштвото на електрични автомобили се приклучи кросоверот ID.5 кој на купувачите во Европа ќе им биде достапен од наредната година.
Read more

Кога Volkswagen ќе ја надмине Tesla?

Volkswagen сака да стане најголемиот светски произведувач на електрични автомобили во 2025 година.
Read more
filter

Volkswagen го претстави електричниот ID.4 GTX

Електричниот модел ID.4 GTX испорачува 299 КС, а од 0 до 100 км/час забрзува за 6,2 секунди.
Read more
filter

Новиот Volkswagen ID.3 ги освои максималните 5 ѕвезди на Euro NCAP

Новиот модел на Volkswagen ID.3 ги доби максималните 5 ѕвезди за безбедност на Euro NCAP тестовите.
Read more
filter

BMW има одговор за Golf GTI на Volkswagen

BMW го претстави новиот модел 128ti. Четирицилиндричниот мотор развива 262 коњски сили и 400 Nm максимален вртежен момент. Од 0 до 100 км/ч забрзува за 6,1 секунда и достигнува максимални 250 км/ч.
Read more

Volkswagen го претстави електричниот ID.4

Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more