Volkswagen

Volkswagen го укинува Golf: Би бил прескап

Еден од најпопуларните компактни автомобили во светот, VW Golf, најверојатно нема да добие наследник.
Read more
filter

Познато кога ќе пристигне електричниот Volkswagen, ќе чини 20.000 евра

Volkswagen на Саемот за автомобили во Минхен го претстави концептот ID.Life за наредниот модел на струја.
Read more
filter

Објавени првите фотографии за VW Polo GTI

На интернет се објавени фотографии за редизајнираниот GTI модел пред официјалната онлајн премиера.
Read more
filter

Погледнете го Volkswagen T7 Multivan од секој агол

Германскиот производител ја претстави новата генерација на популарното комбе. Дизајнот на VW T7 Multivan се надоврзува на неговиот претходник Т6, кој се продава од 2015 година, а беше редизајниран на почетокот на 2019 година.
Read more
filter

Volkswagen го претстави концептот ID.X со 329 коњски сили

Директорот на одделот на патнички автомобили Ралф Брандштатер го претстави концептот ID.X.
Read more
filter

Ова е освежениот Volkswagen Polo

Четири години по премиерното претставување на шестата генерација на моделот Polo го открија редизајнираниот модел кој воедно е и најпродаван.
Read more

Што планира VW со Škoda: Поевтин бренд или не?

Германската автомобилска групација се надева дека Škoda успешно ќе се справи со француските брендови и американски Ford.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more