Volkswagen Golf

play_arrow

„Мистериозниот“ Golf GTI ќе дебитира на Нирбургринг

Volkswagen ја најави новата верзија на многу популарниот Golf GTI, кој ќе дебитира за време на трката Nurburgring 24 Hours на 31 мај.
Read more
filter

Светска премиера по повод 50-годишнината: новиот Golf е поатрактивен, интелигентен и поефикасен од кога било досега

Нов хардвер и софтвер: Golf ќе биде опремен со систем за инфозабава од следната генерација, кој ќе има брз процесор, интуитивно ракување, интелигентен гласовен асистент IDA и интеграција ChatGPT.
Read more

Volkswagen објави камуфлирани фотографии од редизајнираниот Golf Mk8.5 ГТИ

Read more

Дали сте знаеле дека имаше електричен Голф?

Volkswagen долго време експериментира со електрична енергија, многу пред да стане важна тема во автомобилската индустрија.
Read more
play_arrow

Секси Golf

Запознајте го најатрактивниот VW Golf на сите времиња.
Read more

Volkswagen го укинува Golf: Би бил прескап

Еден од најпопуларните компактни автомобили во светот, VW Golf, најверојатно нема да добие наследник.
Read more
play_arrow
filter

Брутално: Пристигна најмоќниот сериски Golf во историјата на VW

Volkswagen претстави специјална верзија на Golf R по повод 20-тиот роденден на овој спортски модел.
Read more
play_arrow

Кој е побрз: Volkswagen ID.3 или Golf 8 GTI?

Пред неколку години Volkswagen започна со производство на електрични автомобили. Меѓу нив е и компактниот електричен автомобил ID.3, како и кросоверот ID.4. ID.3 е сличен на Golf, но од друга страна се сосема различни.
Read more
filter

Претставен Golf R – најмоќниот Golf досега

Новиот VW Golf R го движи 2-литарски четирицилиндричен бензин мотор кој развива 320 коњски сили и 420 Nm. Во Волфсбург не губат време, па сега зад ознаката R се крие најмоќниот Golf во историјата.
Read more
play_arrow

Објавен тизерот за Golf R – ќе биде најмоќниот Golf досега

Новиот Volkswagen Golf R се појави на тестирањето на патеката во Нирбургринг, а сега германската компанија објави и тизер со кој го најавува неговото пристигнување.
Read more
filter

Volkswagen го претстави новиот Golf TGI со 130 КС

Најекономичниот автомобил на европскиот пазар е новиот Golf TGI кој користи компресиран природен гас CNG.
Read more
play_arrow
filter

Познат датумот кога Volkswagen ќе го претстави новиот Golf R

Volkswagen во ноември ќе го претстави Golf R, а сега е објавен и тизер кој го најавува новиот модел.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more