Volkswagen Golf

play_arrow
filter

Volkswagen ќе го претстави Golf R 333 Limited Edition на 31 мај

На 31 мај, Volkswagen ќе претстави уште едно специјално издание на својот популарен хечбек, моќниот Golf R 333 Limited Edition.
Read more

Golf двојка се шитна за рекордни 87.000 долари

Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more