време

Променливо облачно со температура до 24 степени

Скопје, 30 септември 2020 (МИА) – Времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува.
Read more

УХМР: Силното невреме се движи од Скопје кон Куманово

По неверемето со силен дожд и град што попладнево го зафати Скопје, во северните делови од земјава сѐ уште има услови за нестабилно време.
Read more
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more