време

Продолжува портокаловата фаза, температури до 43°C

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец.
Read more

Земјава во портокалова фаза, да се почитуваат мерките за заштита

Земјава денеска и утре ќе биде под влијание на топол бран со високи температури од портокалова (алертна) фаза.
Read more

Променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а низ Повардарието повремено ќе дува засилен ветер од северозападен правец.
Read more

Променливо и нестабилно време, температури до 30°C

Скопје, 8 август 2020 (МИА) – Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more