време

Облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.
Read more

Деновиве постудено, од среда пообилни врнежи од дожд

Скопје, 7 март 2021 (МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more