временска прогноза

Во текот на ноќта облачно со повремени врнежи претежно од снег

Времето до крајот на денот и во текот на ноќта ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег. Врнежите, како што соопштија од УХМР, во вечерните часови ќе преминат во снег и во јужните делови.
Read more

Прoменливо облачно, попладне врнежи од дожд, на планините од снег

Времето денеска претпладне ќе биде прoменливо облачно, попладне почнувајќи од запад со врнежи од дожд, на планините од снег.
Read more

Облачно и врнежливо

Времето денеска ќе биде претежно облачно, од пладневните часови на запад, а потоа и во останатите делови од земјата ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. На планините на запад ќе врне снег.
Read more

Викендов врнежливо, од понеделник заладување

Од утре до понеделник, претежно во попладневните часови, ќе има врнежи во поголем дел од земјава.
Read more

Променливо облачно и потопло време за викендот, од понеделник заладување

Потопло време со сончеви периоди нѐ очекува до понеделник, по што поради продор на студена воздушна маса ќе настапи заладување со врнежи кои ќе преминат во снег.
Read more

Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи од дожд, на повисоките планините од снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.
Read more

Ведро и многу студено, утринските температури под нула

Времето денеска ќе биде ведро и многу студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.
Read more

Сончево и студено време, со слаб до умерен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и студено, претпладне во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од -6 до 4 степени.
Read more

Облачно со повремени сончеви периоди и ветер, снег во јужните делови

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во јужните делови од земјава ќе има повремени врнежи од снег.
Read more

Снежни врнежи ќе има насекаде во текот на ноќта, особено во западните делови

Локалните врнежи од снег во вечерните и ноќните часови ќе се прошират насекаде, а позастапени и пообилни ќе бидат во западните делови.
Read more

Снежна покривка во поголемиот дел од државата, најавува УХМР

Скопје, 14 јануари 2021 (МИА) – Во попладневните часови ни претстојат врнежи од снег, кои во вечерните часови ќе се прошират насекаде, со тоа што во западните делови од земјата ќе бидат позастапени и пообилни, а н
Read more

Од утре снег и особено студено време од петок

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег и позастапени во западните делови, каде што освен на повисоките места, тенка снежна покривка некаде ќе с
Read more
реклама

Ана, една од девојките објавени во „Јавна соба“: Денес жртва сум јас, утре тоа може да бидеш ти

Read more

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Read more

Пет грешки со кои си го уништувате автомобилот

Read more

COVID-19 е опасен за мозокот дури и по оздравувањето

Read more