временска прогноза

Сончево со мала до умерена облачност и северозападен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.
Read more

Сончево и топло за велигденските и првомајските празници

Сончево и топло време ќе преовладува за време на претстојните велигденски и првомајски празници. Максималната температура наместа ќе достигне и до 30 степени.
Read more

Облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.
Read more

Деновиве постудено, од среда пообилни врнежи од дожд

Скопје, 7 март 2021 (МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.
Read more

Сончево и топло до 20 степени

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.
Read more

Сончево со утринска магла по котлините

Скопје, 22 февруари 2021 (МИА) – Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб променлив ветер и со појава на магла и ниска облачност по котлините во претпладневните часови.
Read more

Облачно со температура од 7 до 13 степени

Времето денеска претпладне ќе биде умерено до значително облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13 степени.
Read more

Поројни врнежи и ветер од 70 километри на час

Времето денеска ќе биде облачно, со пороен дожд кој некаде ќе надмине 20 литри на метар квадратен. Ќе дува и силен ветер од преку 70 километри на час.
Read more

Дождливо и ветровито, на планините снег

Во земјава денеска ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во југоисточните делови каде се очекуваат и ретки грмежи и засилен ветер.
Read more

Сончево со мала до умерена облачност, по котлините магла

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност кои во текот на денот ќе се намалат.
Read more

Облачно со утринска магла и слаб ветер

Времето денеска ќе биде умерено облачно со слаб ветер од јужен правец.
Read more

Умерено облачно време, по котлините магла, преку ноќта дожд

Скопје, 8 декември 2020 (МИА) – Времето денеска во земјава ќе биде претежно облачно.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more