временска прогноза

Сончево и многу топло, попладне умерено облачно

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот наместа ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Read more

Сончево и потопло, повремено засилен ветер во Повардарието

Скопје, 16 јуни 2021 (МИА) – Времето во земјава денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.
Read more

Претежно облачно време, попладне со врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно, во пладневните часови со врнежи од дожд кои ќе се задржат до крајот на денот.
Read more

Променливо облачно и со дожд во поголемиот дел од земјава

Скопје, 20 мај 2021 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо.
Read more

Пораст на температурата во наредните денови, в среда попладне локално дожд и грмежи

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст.
Read more

Сончево и потопло со мала облачност, температурата до 21 степен

Времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информира Управата за хидрометеролошки работи.
Read more

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни претпладне во југозападните и јужните делови од земјава.
Read more

До сабота натпросечни температури, од недела се спуштаат за 6 до 8 степени

Натпросечното топло време ќе се задржи до сабота, по што метеоролозите најавуваат намалување на дневните темпратури за 6 до 8 степени.
Read more

Сончево и студено, во некои делови и преку денот под нулата

Времето во земјава ќе биде сончево и студено, претпладне во западните делови со мала до умерена облачност.
Read more

Претпладне сончево, попладне дожд

Скопје, 15 октомври 2020 (МИА) – Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност.
Read more

Сончево време со мала облачност на последниот ден од летото

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а на југозапад со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).
Read more

Сончево со слаб ветер од североисток

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more